Dovolte mi na úvod poděkovat všem členům Písklat, za vaši deset let trvající přízeň. Vidět vás, jak si užíváte naše akce, nacházíte nové přátele a rozvíjíte písklecí myšlenku, to je prostě radost, kterou nelze s ničím dalším porovnat. Zároveň je to pro nás závazek dostát očekáváním a motivace pro další zlepšování. A zrovna desáté výročí bylo přesně tou vhodnou příležitostí provést některé změny v Písklatech, se kterými společně vykročíme do těch dalších deseti let. Ty hlavní vám nyní představím.

 

Aktualizovaná pravidla

Po pěti letech jsme zasáhli do našich hlavních pravidel, z nichž většina se v rámci času osvědčila. Bez jakékoliv změny zůstávají první dvě nejdůležitější pravidla. Nemluvit o tom, co kdo dělal na akci. Tečka a pro jistotu dvakrát. Ke zletilosti a základním sociálním dovednostem jako podmínce účasti přibyla nově i vzhledová upravenost, která byla a je pro naše hosty samozřejmá, ale v pravidlech uvedená dosud nebyla. Nemění se pravidla pro chování na akcích. Pořád je to o vás a vaší aktivitě, která má být bezpečná a respektovat hranice druhých. Upřesnili jsme, jak se na akce dostat a jak se stát členem. Nově máme také fotostěnu, která je jediným místem, kde se hosté mohou sami fotit, ve zbytku prostoru fungují pouze oficiální fotografové a výsledné fotografie jdou ven vždy anonymizované pro vaše bezpečí. Poslední pravidlo o nerušení druhých zůstává stejné.

Pravidla naleznete online zde: https://pisklata.cz/#pravidla

 

Zásady bezpečnosti

Spolu s pravidly je naleznete vždy na vstupu akce a nově také na každém stole s písklecími hračkami. Změny jsou spíše kosmetické. Přibyla pouze devátá zásada o zákazu drog, která pro nás v minulosti byla natolik samozřejmá, že nás ji nenapadlo uvádět.

Zásady bezpečnosti naleznete online zde: https://pisklata.cz/piskleci-zasady-bezpecnosti/

 

FAQ

Chtěli jste o Písklatech něco vědět a báli jste se zeptat? Jdete na první akci a nevíte, komu se upsat svou krví? Poměrně zevrubně jsme zapracovali na často kladených dotazech.

FAQ  naleznete online zde: http://pisklata.cz/faq/

 

Vizuální identita

Chceme, aby naše akce byly rozpoznatelné už formou své vizuální prezentace, a to jak ve vodách internetu, tak v tištěném promu. Oblékáme Písklata do barev a fontů, které jim sluší. 

 

Profesionální fotografie

Dekádou Dekadence jsme dali sbohem dlouhému čekání na fotografie. Chceme, abyste je nyní dostali přibližně týden po akci, dokud jsou vzpomínky na ty nejlepší zážitky stále živé.

 

Písklecí manifest

K výročí deseti let jsme také hledali, co nás v rámci Písklat spojuje a co je naším společným cílem. Protože to nikdy nebylo jen o pouhých zábavných večírcích. Společně se podílíme na něčem větším. Dovolte mi tedy představit slova, pod která se jako organizátoři Písklat rádi podepíšeme. Náš společný Písklecí manifest.

Písklata vznikla jako potřeba po svobodě vyjádřit naši sexualitu, ačkoliv jsme na začátku často ani nevěděli, jak ji vyjádřit chceme. 

Deset let jdeme společnou cestou za objevováním pestrosti světa. A za tuto dobu jsme kolem sebe shromáždili mnoho stejně naladěných písklat. 

To, co tady společně vytváříme, jsou oživené sny. Magické momenty v nichž se naše niterné touhy stávají skutečností. 

Bez vás by to nešlo! Vy všichni, co mezi nás přicházíte a překonáváte strach z neznámého, se společně podílíte na změně. 

Změně, která prvně vyrůstá v nás samých a šíří se mimo tyto prostory. Do vašich ložnic, sítí, podcastů, na vaše večírky. Postupně otevíráme oči celé společnosti. 

Pojďte s námi tvořit Svět. Svět ve kterém se nikdo nemusí bát svobodně se přihlásit ke své sexualitě. Svět který nás respektuje takové, jací jsme. 

Toto je naše poslání, poslání Písklat. 

Jsme Písklata, buďme na to hrdí!

Písklecí manifest naleznete online zde: https://pisklata.cz/piskleci-manifest/

 

Ještě jednou děkuji za vaši dlouhodobou přízeň. Uděláme vše pro to, abychom si ji i nadále zasloužili. Těším se na vás na nejbližší písklecí akci.

za Písklata Miroslav