Následující zásady podle nás patří k tomu základnímu, co by člověk na písklecích akcích měl dodržovat pro bezpečnost svou i ostatních. 

I: Dbej o svou dobrou pověst a cti zásady bezpečně, rozumně a se souhlasem. Všímej si reakcí protějšku a vždy zastav všechny BDSM aktivity na stopku.

II: Při hraní s ostatními dodržuj zásady hygieny, použití dezinfekce a kondomu je samozřejmostí. Nejsi úplně zdravý? Odlož svou návštěvu na příští akci.

III: Písklecí hračky s naším symbolem jsou zde pro Tebe. Vždy na ně ale použij dezinfekci před i po, případně kondom.

IV: Krví Písklat jsou naši členové, s tou opravdovou ale opatrně. Pokud po vašem řádění zůstala některá písklecí hračka od krve, upozorni organizátora a předej mu ji.

V: Každý voják by měl znát svoji zbraň a její účinky. Při výprasku rány kontrolovaně směřuj do měkkých partií. Nikdy nikoho nebij přes ledviny a tvrdé části jako klouby a kosti.

VI: Pořádně utažené uzly jsou základem dobrého večírku, špatné provedení ale může přiškrtit nervy a ublížit. Nepouštěj se do ničeho, kde nevíš, co děláš.

VII: Tělesné tekutiny jsou příjemné jen čerstvé, teplé a známé – všechno po sobě otři, ať nikomu nepřipravíš nepříjemné překvapení.

VIII: Trocha alkoholu navodí dobrou náladu. Nikoho ale nevaž ani nebij, pokud nemáš čistou hlavu, a jdi se raději projít na čerstvý vzduch.

IX: Drogy na naše akce nepatří a lidé, kteří toto pravidlo neakceptují, také ne.

X: Pořádně jste to rozjeli a na těle zůstaly krvavé šrámy? Nezapomeň použít dezinfekci na sebe i na hračky, štípavá bolest přeci nemusí skončit s výpraskem.

Pokud v BDSM nejste úplnými nováčky, většinu těchto doporučení již zcela jistě sami znáte a dodržujete. Případně byste byli schopni vyjmenovat řadu dalších. Samozřejmě je možné jít i více do hloubky. Přesto věříme, že výše uvedené je takovým funkčním základem pro naše akce a nejen pro ně. Kdyby vás však zajímalo více ohledně bezpečnosti při BDSM, určitě doporučujeme tento návod od Buga: “Jak začít s BDSM”.

Všech deset zásad vždy najdete na každé naší akci u vstupu a také na stole s písklecími hračkami.