Po první Temné noci jsme postupně začali spolupracoval s Mílou „Bugtcherem“, který v Praze organizuje Fetish Night (dnes již Fetish Weekend) a Hell party. Právě Míla měl zájem o naše vystoupení v programu.

Nebylo by to poprvé, kdy jsme do vystupování mimo naše akce šli. Měli jsme zkušenost s brněnským Dark Valentine, na němž jsme uvedli příběh padlého kněze Nesvatého Valentýna, jež oddává poběhlice samotnému Ďáblu. Na fetish Night to ale chtělo něco většího.

Slovy spoluautora vystoupení DeSade a otce zakladatele Písklat Miroslava:

Díky spolupráci s Mílou se naskytla skvělá příležitost vytvořit něco, co se mi už delší dobu prohánělo hlavou. Když jsem se totiž podíval na BDSM, kterým se obklopujeme, byly to samé černé bicí nástroje, černočervená pouta a všechno takové podobné. Naše zažitá představa o SM je dost stereotypní a snadno přejímáme zaběhnuté vzory.

Chtěl jsem ukázat, že BDSM zná i jiné formy a podoby a inspiroval jsem se u „zakladatele“ sadismu. Vystoupení, které vzniklo, je doufám hravé, místy by mělo vyděsit, ale především ukázat, že se lze vyhnout nejvíce používaným klišé a vybočit ze stereotypu. Sadismus dokáže být barvitý a svým způsobem krásný tak, jak si ho sami uděláme.

Doufám, že se vám vystoupení bude líbit.