Brněnský Divadelní Spolek Mládeže Písklata uvádí lehký historický thriller z prostředí čarodějnických procesů. Sledujte nešťastné osudy obviněných v době, kdy se inkvizice neštítila ničeho, a vzestup justičního génia Johana Fon Sperka. Drama představuje netradiční pojetí dokumentace dávného sadismu skrze církevní a justiční spisy.

VYSTUPUJEME NA: Pražském Fetish víkendu

Zpětné ohlédnutí:

Letos jsme na Prague fetish Weekendu (ano, rozrostl se z původní Fetish Night) neuváděli jen jedno vystoupení, ale hned dvě. Zatímco naši organizátoři Miroslav a Bet s nově vzniklou pražskou částí v sobotu představili postapokalyptický příběh Šílená storka, a navázali tak na své Asylum a Markýzovu hru, zbylá část Písklat v Brně vytvořila Brněnský Divadelní Spolek Mládeže a společně připravili samostatnou divadelní hru Špendlík na čarodějnice.

Za její vznik patří vedle všech herců především velký dík Jitce, která divadelní hru napsala a zrežírovala. Určitě si vyšetřete chvíli času (představení má 45 minut) a přeneste se do časů neomylných inkvizitorů a jako epidemie se šířícího čarodějnictví. Přejeme příjemnou zábavu.