Praha, 2049

Naše nejtemnější obavy se vyplnily. Již nejsme schopni dále odolávat tlaku autorit a s okamžitou platností jsme nuceni ukončit veškeré aktivity skupiny Písklata. Děkujeme vám všem za bezmála čtyři desítky let přízně, dekadence a zábavy, ale po zadržení našich čelních představitelů mravnostní policií a jejich umístění do resocializačních zařízení je pro nás situace dále neudržitelná.

Společnost počátku milénia, tak jak si ji pamatujeme z holodisků zachráněných po Blackoutu, se nenávratně změnila. Po Velkém ekologickém kolapsu a Nepokojích proti rostoucímu vlivu kybernetiky ve dvacátých letech se vlády nad zemí ujala nově vzniklá Strana obyčejného lidu. Ta šikovně využila afrického hladomoru a občanské války, zuřící napříč asijským kontinentem, a několika rychlými kroky zcela ovládla státní aparát. Demonstrace na obhajobu demokracie byly potlačeny za použití ostré munice, republika se transformovala na císařství a První šogunův výnos definitivně ukončil naše členství ve slábnoucí a rozpadající se Evropské federaci. Po čtyřech dekádách se nad hranicí opět zatáhla Železná opona, svoboda slova a svoboda Sítě se proměnily v pojmy z historie a veškeré veřejné dění se dostalo pod kontrolu ministerstva lásky. Noví protektoři morálky pak v rámci boje za návrat k tradiční rodině 20. století zřídili obrovská střediska, kam umisťují každého, kdo se jen trochu vymyká obrazu slušného Čecha.

Jelikož nechceme naše členy vystavovat riziku perzekucí, přistupujeme k tomuto politováníhodnému kroku a rozpouštíme veškeré oficiální struktury naší organizace. Epitafem budiž zvolání, se kterým náš dlouholetý vůdce MM I. Veliký hrdě nastoupil na výkon trestu:

„Písklata nikdy nezlomíte!“

Explicita: vysoká

Dresscode: 
BDSM prvky a plus něco z toho níže
a) CYBERPUNK dekadence (postupně přibudou inspirativní fotky)
b) SCI-FI ala 80. léta
c) POSTAPO (vyjadřuje přílušenství k nejnižší společenské vrstvě)