“Mes Dammes, Messieures!
Čekal jsem celý život. Na to, abych vás zavedl do hlubin mé duše, provedl obrazáriem svého světa a konečně – odhalil vám svou nejskvostnější práci, Opus Magnum, jehož kvality mé štětce a mé skromné nadání již nikdy nepředčí.
Tu ženu! Vizi jejího nenasytného nitra. Šperky, jimiž se oděly její kosti, perly, které nosila její duše. Ma Femme Fatale zachycená v jediném okamžiku na obrazu. Barvami a tahy k němu připoutaná. Dřív, než její perleťová labutí duše začala černat, zahnívat, hnisat.
Les couleurs propres de la vie se foncent, dansent, et se dégagent autour de la Vision“
_____________________________________________________
Tento večer ale není jen o Umělci a jeho Femme Fatale. Hlavní příběh – poněkud tragický – doprovodí Vernisáž děl současných dekadentních mistrů, kteří vás uvrhnou ve vytržení. Během večera zažijete vášeň, opojení i zmar, až jediné vysvobození bude úsvit a ranní kocovina.
Tak jako se mění mladá kráska v zhýralou ženu a ta nakonec pojde jako stará mršina, tak se bude měnit večer, celý prostor podniku a jeho nálada. Ve třech dějstvích – ve třech částech. Po celý čas nás bude provázet Proměna, která iluminuje věci, jež jsou zprvu krásné a nevinné a postupně se kazí, ztemní a nasměrují nás k zmaru, ošklivosti a disharmonii.
_____________________________________________________
DRESSCODE: Dynamický charakter Proměny bude od vás hostů tentokrát vyžadovat dvakráte na naše znamení alespoň drobně pozměnit svůj dresscode v průběhu večera. Může jít například o odhození některých svršků či intenzivnější natónování vašeho outfitu k Zelené barvě, která Květy Zla prostupuje a symbolizuje zvrácenost a rozklad.
Téma první – Krása
V základu se nacházíme v době končícího devatenáctého století. Dámy si mohou obléci romantické šaty, kloboučky, háčkované rukavičky, korzety, květiny a krajky. Pánové nejlépe zapadnou ve fraku či vestičce vhodně doplněnými cylindrem, vycházkovou holí, kapesními hodinkami, motýlkem či vázankou, případně ležérnějším, bohémsky rozhaleným sáčkem.
Téma druhé – Zhýralost
Sukně zmizí a zůstane jen korzet a podvazky nebo naopak možná rukavičky a spodnička nechají vystavit se na odiv holým ňadrům. Zelený závoj přes obličej, zelený klobouček, či změna barvy lodiček. Pánové si povolí vázanky, shodí košile, přidají zelený pásek či prsten.
Téma třetí – Rozklad
Muži i dámy již v tuto chvíli ve sporém, prostopášném odění opatří svůj vzhled kouskem oděvu či doplňkem, který může vyvolat v nestranném divákovi neklid a chladné mravenčení ve rtech. Náhrdelník s broukem zalitým ve skle? Potrhaný zelenkavý závoj? Zrezivělé hodinky? Kosti, hmyz, drápy? Víko studnice nápadů vám, přátelé, necháváme otevřené.
_____________________________________________________
EXPLICITA: V první části večera pouze nízká, ve druhé část večera střední a v poslední třetí části vysoká.
ROLEPLAY: Střední, tedy budeme v roli až do skončení oficiálního programu zhruba v 01:00.
GARANT AKCE: Karin
_____________________________________________________
ZAHÁJENÍ: Brány podniku se otevírají v 19:00 a váš vstup bude možný nejpozději do 20:00. Později vás vpustíme jen po předchozí dohodě.
KAPACITA: Sto hostů.
REGISTRACE: Bude otevřena v události dne 7. prosince od 20:00.
_____________________________________________________
COVIDOVÁ PRAVIDLA: Nechoďte na akce, pokud máte jakékoliv příznaky Covidu, jakými jsou např. zvýšená teplota, kašel, dýchací obtíže, bolest v krku či rýma. Pravidla se však mohou do termínu akce ještě změnit.