Povím Vám o jednom hradu. Nebudu si vymýšlet, hrad to není nijak velký. O útulnosti nemůže být řeč. Vlastně je docela zchátralý. Dnes už se o něm mluví pouze v souvislosti s hostincem, který se nachází v podhradí. Hostinci vládne podivínský muž, jenž dříve spravoval hrad. Často vzpomíná na dny, kdy byl hrad znám a pln návštěvníků. Tytam jsou ty doby. Kraj kolem hradu zdivočel. Na prstech jedné ruky lze spočítat dny, kdy se po krajině nepovaluje líná a hustá mlha, sluneční paprsky sem pronikají zřídkakdy.

Bývalý kastelán, ač podivín, zatouží občas po lidské společnosti. Čas od času se k němu sjedou lidé, které pak hostí. Ptáte se jací jsou to lidé? Mladé dívky s nádhernými ňadry, mladí a charismatičtí pánové, floutci, kteří chtějí dobrodružství zažít a lidé, kteří podivuhodné životy mají. V hostinci jsou řádně přivítáni, napojeni a jídlem oplývající stoly jsou jim k dispozici. Podivín, bývalý kastelán přichází s myšlenkou. Láká hosty k neobyčejné hře. Na krále a Kata. Kata a krále. Hosté jsou v napětí. Možná se obávají, snad chvějí se vzrušením. Co večer přinese? To nikdo neví. Snad jen poťouchlý kastelán se tajuplně usmívá. Pokud se nebojíš, přijmi jeho pozvání a připoj se k tabuli a mrazivému očekávání…

https://youtu.be/o3vnfR3575A

Zveme panstvo na již tradiční písklecí hru na motivy Švandrlíkovy povídky, kde si nikdo nemůže být jist, zda bude obviněn, odsouzen, či osvobozen.
Her poběží za večer několik a účast na nich bude dobrovolná. Mimo to bude prostor vybaven pro vaše hraní si a společenskou zábavu. Troufnete si roztočit kolo štěstěny?

Přesná pravidla zveřejníme zanedlouho.

Dresscode: Cokoliv od středověku po 18. století. Minimum bílá košile + kalhoty, nebo šaty.

Explicita: střední