V dobách minulých, kde právo útrpné bylo noční můrou, každý se bál, aby na něj nepadla tíha obžaloby.

Písklata pořádají LARPově laděnou akci v duchu povídky mistra Švandrlíka „Láska na Kramberku“, kde nikdo neví, zda bude obviněn, odsouzen, či osvobozen. Her poběží za večer několik a účast na nich bude dobrovolná. Mimo to bude prostor klubu vybaven pro osobní potěšení každého z vás či nás.

Těšit se tak můžete na skvělou zábavu v dokonale padnoucím interiéru.

Stejně tak doufáme, že ať už budeš kat, odsouzený či nejvyšší ruka spravedlnosti, nepřijdeš sám!

S výměrou ne delší než čtvrt hodiny budeme hrát vždy s drobnou přestávkou tolikrát, kolikrát nás to bude bavit. Však sledovat v tichosti hry ostatních mohou jen ti, co sami již alespoň jednou hráli!

Tato akce je vhodná pro kohokoliv nového.


„Já jsem Žalobce slavný soude a chystám se obvinit…!“

pronesla poté, co si přečetla svůj lístek s nápisem Žalobce vytažený ze staré přilby. Před ní stálo pět lidí, kteří se snažili nedat najevo žádné emoce. Koho jen vybrat?

Pokud obžaluje správnou osobu, tedy jednoho ze dvou Měšťanů, bude se nadšeně dívat, jak jej Soudce odsoudí a Kat vykoná navržený trest. Pokud by však obvinila špatnou osobu, dopustí se křivého obvinění a trest bude vykonán na ní. Tak koho obvinit?

Trestem může být cokoliv, leč apelujeme na zdravý úsudek a kolektivní zábavu. Vymyslete si proto něco zajímavého, čím okořeníte hru a pobavíte všechny kolem.


Konkrétní pravidla odhalíme na místě. Jak si hru odehrajeme, je již jen na naší fantasii.

Štěstí odvážným hráčům!

Zpětné ohlédnutí:

Král a kat byl tak trochu experiment s hraním rolí a my jsme neměli představu, zda půjde o úspěch nebo fiasko. Výsledek předčil naše očekávání. Po krátké chvíli rozkoukávání se všichni zapojili do hry. Zpočátku byla nálada spíše žertovná, ale s postupujícím večerem byly hry stále odvážnější a plné dramatu.

Pro spoluzakladatele Písklat Miroslava to byl zároveň i rozlučkový večírek s Brnem, protože ho cesty osudu zavedly až do daleké Prahy. Písklata mu věnovala na cestu něco, aby na ně dlouho nezapomněl – pořádný výprask.