Říkají tomu čertův hrad.

V okolních lesích a vsích už nějaký ten rok mizí lidé.

Znamení kříže stalo se mezi cizinci častější nad podání ruky.

A s příchodem noci nenajdete jediné otevřené okno.

Po dlouhých letech strachu však pán sídla poprvé otevírá brány svého hradu a zve široký kraj na nebývalou hostinu. Sjíždí se neobvyklá společnost, cizokrajné tanečnice, potulní cikáni, válečníci doslechnuvší se o záhadném turnaji a nad to nemalý počet kočárů jedoucích zásadně v noci.

Přijmete i vy pozvání?

Čekat dají se hody i vína dostatek k prolití hrdlem, éterické tanečnice i odvážní hudebníci, z počátku večera krutá zábava v podobě bojů v místní aréně a později agonické výkřiky z podzemí i ty o něco příjemnější z cimbuří…

Písklata se podílí na spoluorganizaci, hlavní organizátor akce je Derias.

Zpětné ohlédnutí:

Podruhé jsme se podíleli na organizování hradní akce určené pro širší okruh zasvěcených, jež dávají Castle party zajímavý a myšlenkově otevřený kolorit. Znovu proběhl turnaj a znovu ho vyhrál letos ještě skromnější autor tohoto komentáře Miroslav. Příště by arénu měl raději pořádat někdo jiný. 🙂 Hrála hudba, tančilo se.

To hlavní však přišlo, když se okolní davy spontánně rozhodly upnout hradního pána na kříž a všelijak ho mrskat. Jeho vzpouzení a protesty ještě víc povzbudily samozvané výtržníky. Nikdy jsme se nedozvěděli, jestli byl vůbec masochista.