Ulice města se tetelí horkem a otroci se marně snaží rozehnat těžké dusno vějíři z pavích per. Vtom se na rohu rozezní hlas splaveného vyvolávače:

“Římští občané, cizinci z provincií i otroci, slyšte! Sám prefekt vás zve k severnímu jezeru na slavnost Orákula! Ve stínu Alp budeme hodovat, veselit se a užívat si darů léta.

Navíc ti nejlepší šampioni z kultů bohů Marta, Venuše a Bakcha se spolu utkají po způsobu gladiátorů. Vítěz získá nejen vaši přízeň, ale především poctu položit Orákulu jednu jedinou otázku a přinést tak do dalších let vzácnou věštbu pro celé naše město.”

Úvod

Amor Romanus: Morituri Te Salutant je další ze série našich výpravných venkovních akcí v duchu římských orgií za vlády císaře Nera. V soukromém přírodním areálu s jezerem budeme ve stínu stromů a historických stanů společně slavit jako pánové i otroci. Užijeme si spolu hojnost léta, intenzivní smyslné zážitky i napínavé gladiátorské souboje.

Můžete Očekávat

Soukromou přírodní lokaci s antickou výzdobou s možností koupání,
Historické stany a přístřešky pro odpočinek i hrátky ve stínu,
Dostatek vybavených hracích míst včetně pohovek a závěsných bodů,
Příběhovou linku kolem souboje gladiátorů a věštby Orákula,
Množství malých potěšení jako jsou například masáže a clawdering,
Bohaté středomořské občerstvení,
Po celou dobu výběr vín a nealkoholických nápojů v ceně akce,
Exkluzivní vodní dýmky,
Tematickou hudbu napříč celým areálem,
Možnost postavit si po domluvě vlastní historický stan v herní lokaci,
Vyhrazené místo pro moderní stany,
Stylizaci do římských občanů, cizinců z provincií a otroků,
Otrocké náramky k rozlišení, jak moc chcete interagovat s ostatními,
Chill-out zónu pro možnost vystoupení z role.

Otrocké Náramky

Slouží pro osoby v podřízeném postavení a pomáhají nastavit očekávání a interakci k ostatním účastníkům.
Symbolizují je jedna až tři metalicky šedé stužky uvázané na paži.
Počet otrockých náramků si můžete během akce měnit podle aktuálních preferencí, budou volně k dispozici u vstupu a v chill-out zóně.
Jeden náramek – toto je osobní otrok a jeho majitel pro něj nevyhledává interakci, chovej se k němu zdvořile.
Dva náramky – tento otrok v případě vzájemných sympatií může interagovat s ostatními hosty, nejprve se však zeptej jeho majitele, jestli má zájem.
Tři náramky – tento otrok je vyloženě nabízen k interakci, nejprve se však zeptej jeho majitele na podmínky.

Dresscode

Pro všechny hosty platí, že dresscode by měl být alespoň částečně erotický a dotvářet atmosféru akce. Obuv volte nerušivou v přírodních barvách kůže, vhodné jsou například jednoduché sandály. Myslete také na pozdější hodiny, kdy přijde k užitku plášť nebo teplejší deka.
Římanky a Římané

Základ oděvu tvoří tunika, což je dlouhá košile či spodní šat s krátkými nebo žádnými rukávy z lehkého, případně průsvitného materiálu v bílé barvě.

Pokud chcete proniknout do tajů římského odívání více, doporučujeme ženám k pozornosti barevnou stolu a mužům bílou tógu.

Další alternativou je vojenská či gladiátorská zbroj, nebo kostým fauna či nymfy.

Nezapomeňte, že váš oděv, doplňky a šperky mohou být poměrně rafinované. Užijete různé spony, prsteny, čelenky, náramky, brože a jehlice. Stejně tak nevynechejte kosmetiku, parfémy a péči o vlasy. Vhodné jsou doplňky jako vějíře a slunečníky.

CIZINCI Z PROVINCIÍ

Řekové narozdíl od tuniky oblékají chiton, tvořený obdélníky látky na ramenou spojených sponami, knoflíky, špendlíky nebo sešitím, ženy ho nosí lehce vykasaný přes opasek.

Galští a germánští muži nosí volné kalhoty z přírodních materiálů, přepásané v pase a případně i u kotníků. Na vrchní části těla mohou a nemusí nosit jednoduchou halenu. Ženy pak mají jednoduché barevné šaty s rukávy nebo bez nich. Galové a germáni mohou volit také různé kožešiny, tetování a kožené doplňky.

Oděv postav ze vzdálenějších provincií jako jsou Egypt, Sýrie, či Arménie již necháváme na vaší vlastní interpretaci.
Otroci

Otroci mohou nosit oděv vzhledově podobný svému majiteli. Vysoce cenění otroci mohou být oblečeni značně bohatě, levní a spotřební otroci pak úplně chudě a podřadně. Pracovat můžete také s částečnou nebo úplnou nahotou, zapojit různé kožené a kovové obojky a pouta. Nakonec si po příjezdu zvolíte jeden až tři Otrocké náramky.

Praktické

Explicita: Vysoká v celém prostoru.
Roleplay: Střední, kdy stačí udržet antický ráz slavnosti. Pro hovory patřící do 21. století bude určena chill-out zóna.
Pravidla: Na akci platí klasická Písklecí pravidla a Zásady bezpečnosti. V případě jakýchkoliv příznaků nemoci zůstaňte doma.

Počasí: Na krátké přeháňky jsme připraveni, v případě větší nepřízně živlů se akce posouvá na 17. srpna.
Příjezd: Majitelé historických stanů mohou přijet v sobotu od 11:00, kdy chceme, aby nejpozději ve 14:00 měli postaveno a přeparkované vozidlo. Ostatní poprosíme o příjezd kolem 15:00. Cesta je v horší kvalitě a bude na místě značena. Je zajištěn dostatek parkovacích míst.
Zahájení: Vstup do areálu bude otevřen od 15:00 do 16:30. Výjimka platí pro pomocníky a majitele historických stanů, kteří prochází atmosferickým vstupem již ve 14:30. Následovat bude samotné zahájení slavnosti.
Občerstvení: V rámci účastnického příspěvku bude plně zajištěno občerstvení ve středomořském duchu (s přihlédnutím k různým stravovacím preferencím). Těšit se můžete také na volně dostupný výběr vín a nealkoholických nápojů. Určitě si ale můžete vzít i vlastní jídlo a nápoje, pokud budou v nerušivých obalech.
Vezměte si: Vlastní nerušivý pohárek na nápoje. Později večer se navíc bude hodit plášť nebo deka. Doporučujeme také repelent a opalovací olej. Pokud se chcete koupat, nezapomeňte si ručník. Během akce nechceme vidět nezakryté a volně se povalující plasty a odpadky.
Ukončení: Slavnostní ukončení zápasů a věštba Orákula proběhne před desátou večerní, ale zábava bude pokračovat až do svítání.
Přespání: V rámci prostoru máme na výběr klidnou i párty zónu pro účastníky s historickými stany a také oddělené místo pro moderní stany. Pokud vyžadujete vyšší komfort, doporučujeme rezervaci v některém z hotelů v okolí.

Registrace: Bude otevřena dne 6. června od 20:00.
Garant akce: Fux